Zwycięstwo nad Michowem

W XIII kolejce zmagań o mistrzostwo A-klasy nasi zawodnicy na własnym boisku podejmowali niżej notowany zespół GLKS-u Michów.

Pierwsze minuty meczu przebiegały pod znakiem nerwowości w szykach obu drużyn i wielu niedokładnych zagrań. Nasi zawodnicy nie mogli wyprowadzić żadnej akcji, która otworzyłaby drogę do bramki. Jedynym zagrożeniem dla bramki rywala było kilka rzutów rożnym. Dopiero w 25 minucie ręką przed polem karnym zagrał obrońca z Michowa. Do piłki podszedł Michał Zielony i mierzonym strzałem lewą nogą umieścił piłkę w okienku bramki. Kilka minut później ten sam zawodnik mógł podwyższyć rezultat, ale piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce bramki.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani niż na pierwszą część spotkania. Przyniosło to skutek w 53 minucie, gdy z około 35 metrów bramkę "stadiony świata" strzelił Piotr Turski. Chwilę po bramce Marcin Słomianowski zmienił na boisku Kamila Dubickiego, który w tym meczu miał dużo strat. I właśnie po dośrodkowaniu Słomianowskiego z rzutu rożnego w 68 minucie strzałem głową wynik podwyższył Mirosław Pietraś. Dwie minuty później Pietraś zdobył swoją drugą bramkę wykorzystując sytuację sam na sam po doskonałym podaniu z głębi pola a'la Quaresma od Kamila Roczona. W doliczonym czasie gry goście wykorzystali niefrasobliwość naszych zawodników i chwilę przed końcowym gwizdkiem zmniejszyli rozmiary porażki.

Po upływie XIII kolejek nasi zawodnicy zajmują pierwsze miejsce w tabeli przed Victorią Rybczewice, która ma mecz mniej od naszych zawodników. Za tydzień nasz zespół czeka mecz derbowy w Ludwinie z Ludwiniakiem. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.