Kolejna wygrana

W V kolejce lubelskiej ligi okręgowej naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z zajmującym miejsce dolnej części tabeli KS-em Góra Puławska.

Mecz znakomicie się dla nas rozpoczął. Już w 3 minucie po ograniu dwóch obrońców z Góry Puławskiej na prowadzenie wyprowadził nas Mirosław Pietraś, dla którego była to już 7 bramka w tym sezonie. W 19 minucie błąd popełnił Dawid Budzyński, rywal odebrał mu piłkę w polu karnym i aby uniknąć stracenia bramki do faulu uciekł się Kamil Dubicki, co skutkowało rzutem karnym dla gości. Zawodnik KS-u pokonał Kamila Sowę, choć nasz golkiper był blisko obrony jedenastki. Chwilę później w pole karne bardzo dobrze dośrodkował Łukasz Kozak, do piłki dopadł Piotr Rembiesa i strzałem głową pokonał bramkarza gości. W 35 minucie nasz zespół miał rzut rożny, obrońcy z Góry Puławskiej za krótko wybili futbolówkę, wprost pod nogi Kacpra Tyszczuka, a ten płaskim strzałem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie. Chwilę później zawodnik rywali po ograniu kilku naszych defensorów strzelił bramkę kontaktową.

W drugiej połowie gra uspokoiła się i toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. W 57 minucie rzut wolny wykonywał Rembiesa. Bramkarz gości odbił przed siebie piłkę, do której dopadł Pietraś, lecz nie wykorzystał znakomitej szansy na zdobycie bramki, posyłając piłkę z kilku metrów bardzo wysoko nad bramką. W 62 minucie boisko opuścił Krystian Słomka, a w jego miejsce wszedł Dawid Mirosław. Nasi zawodnicy próbowali podwyższyć prowadzenie, ale brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W 70 minucie trener Daniel Onyszko zdecydował się na kolejną zmianę, tym razem boisko opuścił Kacper Tyszczuk, a na placu gry pojawił się Dawid Zarzeczny. Tuż przed końcem spotkania drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Adam Osiecki.

Styl gry naszych zawodników nie zachwycał, tak jak w pierwszych spotkaniach, jednak najważniejsze są kolejne trzy punkty. Już w najbliższą sobotę zagramy z innym beniaminkiem, Sygnałem Lublin. Tego dnia odbędą się również obchody 70-lecia naszego klubu, podczas którego swój mecz rozegrają nasi oldboye. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.