Wygrana na początek

W pierwszej kolejce ligi okręgowej naszym zawodnikom przyszło zmierzyć się z Granitem Bychawa, który w poprzednim sezonie zajął ósme miejsce w lubelskiej "okręgówce". Przed meczem doszło do bardzo miłego wydarzenia. Władze Lubelskiego ZPN wręczyły naszemu klubowi puchar za awans do ligi okręgowej.

Od początku spotkania Turowcy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Już w 4 minucie błąd obrońców z Bychawy wykorzystał Mirosław Pietraś, przejmując podanie do bramkarza i umieszczając futbolówkę w pustej bramce. Dalsze minuty meczu to napór naszych kopaczy na bramkę gości, ale niestety brakowało skuteczności, bo swoej szansy na gola nie wykorzystał debiutujący Dawid Mirosław. W 29 minucie tuż przed polem karnym rywali piłkę przejął Łukasz Kozak i sam pomknął w stronę bramki podwyższając wynik na 2-0. W 35 minucie świetnym podaniem popisał się Mirosław, otwierając drogę do ramki Piotrowi Rembiesie, jednak jego strzał obronił bramkarz Granitu.

W przerwie meczu trener Daniel Onyszko dokonał jednej zmiany, boisko opuścił Krystian Słomka, a na plac gry wszedł Łukasz Polikowski. W 51 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Pietraś, jednak po ominięciu bramkarza dogonili go defensorzy Granitu, ale nasz napastnik w swoim stylu ośmieszył kilku graczy z Bychawy strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. W 60 minucie boisko opuścił Patryk Wójcik, a jego miejsce zajął Kamil Dubicki. W następnych minutach trwała wymiana ciosów pomiędzy zespołami, lecz żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero w 86 minucie udało się to Pietrasiowi, który po raz trzeci pokonał golkipera gości.

Cieszy wysoka wygrana w pierwszym meczu, ale niestety straciliśmy jednego z zawodników młodzieżowych, ponieważ na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał Kacper Tyszczuk. Jedynym plusem tego zdarzenia jest bardzo dobry występ Dawida Mirosława, który zajął jego miejsce w podstawowej jedenastce. Za tydzień czeka nas bardzo trudny mecz z rezerwami Wisły Puławy. Mecz odbędzie się w niedzielę w Puławach o godzinie 17. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.