Porażka z liderem

W 15 kolejce rozegranej w Wielką Sobotę zawodnicy Tura Milejów przegrali z Tajfunem Ostrów Lubelski.

Od początku spotkanie było wyrównane, było dużo walki w środku pola, lecz żadna z drużyn nie mogła stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Pierwsi takową sytuację stworzyli sobie nasi zawodnicy, jednakMirosław Pietraśnie wykorzystał "setki". Po kilku minutach nasz napastnik ponownie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W 40 minucie niefortunność naszych obrońców wykorzystał napastnik gości. Po chwili dostaliśmy drugą bramkę do szatni po błędzie Wojciecha Kozaka.

W drugiej połowie zawodnicy Tura mieli skorygować błędy, które popełniali w pierwszej połowie oraz wziąć się za odrabianie strat. W 54 minucie jeden z obrońców Tajfuna sfaulował w polu karnym Pietrasia i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany i brakowało już tylko jednej bramki do remisu. Kolejne minuty to przeważnie gra w środku pola i ciągłe faule napastnika gości. W 78 minucie z rzutu rożnego w pole karne piłkę posłał Dawid Zarzeczny i futbolówka uderzyła w poprzeczkę bramki, po drodze dotykając jeszcze rękawic bramkarza i wyleciała poza pole gry. Do końca spotkania nic się nie zmieniło, z wyjątkiem liczby zawodników na boisku, ponieważ w 90 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Zarzeczny

Szkoda tej porażki, ponieważ mecz był wyrównany, a o wyniku zadecydowały detale i błędy zawodników. W następnej kolejce Tur pauzuje, a za dwa tygodnie gramy u siebie z Zawiszą Garbów. Serdecznie zapraszamy na ten mecz.