Zwycięstwo w Turce

W pierwszej wiosennej kolejce naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć w Turce z miejscowym LKP.

Początek spotkania to totalny chaos i przyzwyczajanie się naszej drużyny do dość ciężkiej nawierzchni na boisku w Turce. W 6 minucie Piotr Turski wykorzystał podanie Łukasza Kozaka i strzałem lewą nogą w krótki róg bramki otworzył wynik spotkania. Po kilkudziesięciu minutach mogło być 2-0 dla naszej drużyny, jednak w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował Mirosław Pietraś. W pierwszej połowie gospodarze tylko raz zagrozili bramce strzeżonej przez Marka Kowalika, lecz nie potrafili wykorzystać swojej szansy na wyrównanie.

Pierwsze minuty drugiej części spotkania nie były dość miłe do oglądania, mało sytuacji podbramkowych i przysłowiowe bicie głową w mur przez Turowców. Obraz gry zmienił się, gdy w 60 minucie Piotra Rembiesę zmienił debiutujący w naszej drużynie Łukasz Polikowski. Już kilka minut później zaliczył on asystę, gdy po jego wyrzucie z autu z wysokości pola karnego do bramki gospodarzy trafił Pietraś. Kilka chwil później miała miejsce identyczna sytuacja, po wykonaniu autu przez Polikowskiego swoją drugą bramkę zdobył Pietraś. W 75 minucie na boisko wszedł Piotr Gomuła zmieniając Łukasza Kozaka, a kilka minut później zdobywcę dwóch bramek, Pietrasia, zmienił Jarosław Kozak. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitra czwartą bramkę mógł zdobyć Marcin Słomianowski, lecz nie wykorzystał prostopadłego podania od Jarka Kozaka. Jednak już chwilę później zrehabilitował się i pokonał golkipera z Turki, za co "w nagrodę" opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Paweł Kramek.

Za tydzień kolejny mecz na wyjeździe, tym razem nasi zawodnicy zagrają w Niedżwiadzie z GKS-em. Mecz odbędzie się w niedzielę(10.04) o godz. 14.30 Wszystkich sympatyków sportu zapraszamy na to spotkanie.